8 راز مراقبت از پوست

با رعايت نکات زير مي توانيد خيلي سريع و راحت بياموزيد که چگونه در هر سن و سالي پوست خود را سالم و با نشاط نگه داريد.
از مخرب هاي پوست بپرهيزيد

سيگار کشيدن، برنزه کردن پوست و حمام آفتاب گرفتن از نظر پزشکان متخصص مخرب هايي براي پوست محسوب مي شوند. البته مقداري نور آفتاب خوب است، به شرطي که حتما از ضد آفتاب استفاده کنيد و از زياد ماندن در نور خورشيد بپرهيزيد. پزشکان معتقدند که هر سه عامل مذکور مي توانند بسيار براي پوست مضر و خطرات احتمالي براي سلامت شما داشته باشند.
صورت خود را با محصولات طبيعي بشوييد

دو با در روز، صورت و گردن خود را با نوعي کرم طبيعي آغشته کنيد و بعد با گليسرين و آب گل رز شستشو دهيد تا آلودگي هاي مخرب پوست شما از بين بروند.
به صورت تان دست نزنيد

دستان شما به طور متناوب با سطوح زيادي تماس دارند. بنابراين منبع آلودگي و ميکروب هستند. وقتي چشمان خود را مي ماليد يا چانه و گونه ي خود را مي خارانيد در واقع تمامي ميکروب ها را به خود منتقل مي کنيد.

از الکل بپرهيزيد

از مصرف الکل دوري کنيد. چرا که استفاده ي زياد از الکل مي تواند باعث بزرگ شدن رگ هاي خوني در نزديک سطح پوست صورت تان شود.
چربي هاي روي پوست را پاک کنيد

در طول روز، چربي اضافه بر روي صورت خود را از بين ببريد. مي توانيد براي اين کار از دستمال هاي جذب چربي يا پودرهاي شل کننده استفاده کنيد. از پودرهاي فشرده بپرهيزيد، چرا که اين پودرها در محتويات خود چربي دارند.
از مالش منطقه ي حساس چشم بپرهيزيد

پوست صورت شما بسيار ظريف است مخصوصا زير چشمان تان. بنابراين هنگام آرايش اين قسمت از چشم بسيار ملايم عمل کنيد. اگر در چشم خود احساس خارش کرديد. به جاي خاراندن آن قسمت از کمپرس يخ يا پارچه يي سرد استفاده کنيد.
از يک نوع مارک محصولات پوستي استفاده کنيد

اگر مارک هاي مختلف محصولات پوست را خريداري و استفاده کنيد، بايد بدانيد بعضي از آن ها از مواد تشکيل دهنده ي يکساني بهره مي برند و در نتيجه استفاده ي هم زمان آن ها مضر است. همچنين بعضي از مارک ها با يکديگر سازگاري ندارند، بنابراين اگر از محصولاتي که از يک مارک باشند استفاده کنيد نتايج بهتري خواهيد گرفت.
از روغن هسته انگور استفاده کنيد

يک قاشق چايخوري روغن هسته ي انگور به کرم خود اضافه کنيد، اين روغن به عنوان سرم ضد پيري عمل کرده و به سلول هاي پوست در مرمت و جوان سازي پوست کمک مي کند.
منبع: نشريه 7 روز زندگي شماره 126 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی