لاغری شکم تان به دلایل زیر غیر ممکن می شود

لاغر کردن شکم و کوچک کردن آن يکي از اولين آرزوهاي هر شخصي است که در حال گرفتن رژيم هاي سخت و انجام تمرينات ورزشي است. گاهي لاغر کردن شکم تان غير ممکن مي شود. در اين مقاله دلايلي که مانع لاغر شدن شکم تان مي شود را بررسي مي کنيم.
چرا لاغر کردن شکم ام غير ممکن شده است؟
بنا به گزارش آکاايران : چند ماهي است رژيم گرفته ايد، روزي يک بار ورزش مي کنيد اما هنوز چربي هاي شکم سر جاي شان سفت و محکم ايستاده اند و خيال رفتن ندارند. همين حضور ثابت، پيگير و هميشگي چربي هاست که آن ذوق و اشتياق اوليه براي لاغر شدن را مي گيرد و نااميدي است که دوباره سراغ تان مي آيد. با نااميدي مجدد شروع به خوردن مي کنيد و دوباره چربي ها به آنچه مي خواهند مي رسند. يعني جمع شدن و اجتماع و دورهمي هميشگي آنها. اما مساله مهم اين است که چرا اين چربي ها آب نمي شوند؟ چربي اضافي شکمي مخصوصا چربي احشايي يعني آن نوع چربي که دور اندام هاي تان را مي گيرد، خبرهاي خوبي براي شما ندارد. اگر رژيم و ورزش به آب شدن اين چربي ها کمک نمي کنند، شايد دليل اصلي هورمون ها، عوامل ژنتيکي يا سن و سال باشد. اگر با چربي هاي تان مشکل داريد، اين مطلب را بخوانيد تا ريشه مشکل را پيدا کنيد.

به دليل خوردن چربي هاي اشتباه، لاغري شکم تان مشکل مي شود
تحقيقات نشان داده است بدن ما با همه چربي ها يک جور رفتار نمي کند. جذب بالاي چربي اشباع شده مثل چربي گوشت و لبنيات پرچرب با چربي احشايي بالا ارتباط دارد. چربي هاي اشباع نشده مثل چربي روغن زيتون، روغن کنجد، آووکادو و انواع ويژه روغن هاي اشباع نشده و چربي هاي امگا 3 موجود در گردو و ماهي و تخمه آفتابگردان خواص ضدالتهابي دارند و اگر مقدار مناسب را به بدن تان برسانيد، هم به سلامت شما کمک مي کند و هم جلوي اضافه وزن را مي گيرد. در صورتي که استفاده روزانه چربي هاي اشباع شده باعث افزايش جذب کالري و در نتيجه اضافه وزن مي شود.

براي لاغر کردن شکم تان چقدر خودتان را به زحمت مي اندازيد؟
براي حذف اين چربي ها از بدن تان بايد ورزش را بيشتر کنيد. تحقيقات نشان داده افرادي که فعاليت هاي ورزشي فشرده و سنگين دارند، بيشتر از افرادي که حرکات سبک روزانه انجام مي دهند، چربي شکم شان را آب مي کنند. در واقع ورزش هاي سبک و غير فشرده و بدون برنامه ورزشي خاص هيچ تغييري در سايز چربي هاي شکمي ايجاد نمي کند.
منبع: اکاايران 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
پایگاه خبری زیست آنلاین
خدمات شنوایی سنجی