چه ژلی برای تزریق مناسب‌تر است؟

نوع ژل مصرفي اول از همه به عمق چين محل تزريق ژل بستگي دارد. مثلا براي خط خنده خيلي عميق بهتر است از ژل‌هاي غليظ به‌خصوص آنهايي که دوام و ماندگاري بيشتري دارند (مثلا ژل‌هاي يک تا ? ساله) استفاده شود و بالعکس. اگر عمق چين‌هاي اخم يا خط خنده کم باشد بهتر است از ژل‌هاي رقيق‌تر و با دوام کمتر استفاده کنند، خصوصا درمورد چين‌هاي اطراف چشم که عمق آن از چين‌هاي خنده خيلي کمتر است حتما از ژل‌هاي رقيق بايد استفاده شود. ژل‌هايي که از ماده هيالورونيک مشتق شده‌اند که ميزان عارضه کمي دارند و مدت ماندگاري آن 9 ماه تا يک سال است. ژل ديگري که نيمه عمر طولاني‌تري دارد از هيدروکسي آپاتيت مشتق شده که از ژل مشتق شده از هيالورونيک اسيد موثرتر بوده و به‌صورت عمقي تزريق مي‌شود.
چرا بعضي از ژل‌ها ارزان‌ترند؟
قيمت ژل‌هايي که ماندگاري يک تا ? ساله دارند معمولا دو تا سه برابر ژل‌هايي است که ماندگاري ? تا ? ماهه دارند. به‌عنوان مثال تزريق يک سي سي ژل حاوي هيالورونيک از مارک‌هاي معتبر مثلا فرانسوي يا کانادايي که ماندگاري يک ساله دارند حدود 30 درصد گران‌تر از يک سي سي ژل بادوام اثر ? تا ? ماهه از مارک‌هاي معتبر و درجه يک چيني است البته اگر عمق چين زياد باشد نياز به دو سي سي يا دو سورنگ ژل براي پر کردن چين و گودي خط خنده دارند و طبعا قيمت آن هم تقريبا دو برابر خواهد شد.
چه کساني نبايد ژل تزريق کنند
1. زنان باردار يا شيرده، 2. افرادي که سابقه بيماري‌هاي خود ايمني همچون آسم و آلرژي دارند. 3. افراد مبتلا به ديابت که از انسولين استفاده مي‌کنند. 4. افراد داراي بيماري‌هاي خود ايمني شديد مانند لوپوس و روماتيسم و سندرم نفروتيک 5. افرادي با سابقه سکته قلبي 6. افرادي که از داروي آسپيرين يا وارفارين استفاده مي‌کنند. 7. سابقه خون لخته شده و ترومبوز وريدهاي عمقي 8. افرادي که به خاطر بيماري قلبي از داروهاي مختلف استفاده مي‌کنند. 9. افراد باسابقه سکته مغزي.
منبع: دکتر سلام 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی