چه ژلی برای تزریق مناسب‌تر است؟

نوع ژل مصرفی اول از همه به عمق چین محل تزریق ژل بستگی دارد. مثلا برای خط خنده خیلی عمیق بهتر است از ژل‌های غلیظ به‌خصوص آنهایی که دوام و ماندگاری بیشتری دارند (مثلا ژل‌های یک تا ۲ ساله) استفاده شود و بالعکس. اگر عمق چین‌های اخم یا خط خنده کم باشد بهتر است از ژل‌های رقیق‌تر و با دوام کمتر استفاده کنند، خصوصا درمورد چین‌های اطراف چشم که عمق آن از چین‌های خنده خیلی کمتر است حتما از ژل‌های رقیق باید استفاده شود. ژل‌هایی که از ماده هیالورونیک مشتق شده‌اند که میزان عارضه کمی دارند و مدت ماندگاری آن 9 ماه تا یک سال است. ژل دیگری که نیمه عمر طولانی‌تری دارد از هیدروکسی آپاتیت مشتق شده که از ژل مشتق شده از هیالورونیک اسید موثرتر بوده و به‌صورت عمقی تزریق می‌شود.
چرا بعضی از ژل‌ها ارزان‌ترند؟
قیمت ژل‌هایی که ماندگاری یک تا ۲ ساله دارند معمولا دو تا سه برابر ژل‌هایی است که ماندگاری ۶ تا ۹ ماهه دارند. به‌عنوان مثال تزریق یک سی سی ژل حاوی هیالورونیک از مارک‌های معتبر مثلا فرانسوی یا کانادایی که ماندگاری یک ساله دارند حدود 30 درصد گران‌تر از یک سی سی ژل بادوام اثر ۶ تا ۸ ماهه از مارک‌های معتبر و درجه یک چینی است البته اگر عمق چین زیاد باشد نیاز به دو سی سی یا دو سورنگ ژل برای پر کردن چین و گودی خط خنده دارند و طبعا قیمت آن هم تقریبا دو برابر خواهد شد.
چه کسانی نباید ژل تزریق کنند
1. زنان باردار یا شیرده، 2. افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند. 3. افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می‌کنند. 4. افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک 5. افرادی با سابقه سکته قلبی 6. افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می‌کنند. 7. سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی 8. افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می‌کنند. 9. افراد باسابقه سکته مغزی.
منبع: دکتر سلام 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی