پارامترهای مهم در انتخاب تابلو LED مناسب

طول عمرال ای دی هایی که در تابلو LED مورد استفاده قرار میگیرد حدود 100هزارساعت(حدود 11 سال) است که مدت زمانی نسبتا طولانی است.
در نتیجه عمر تابلو LED حدود 10 سال است.(البته پارامترهای مهمی از قبیل کیفیت مونتاژ،کیفیت قطعات ،شرایط محیطی و ... بر کم شدن عمر موثر است)
حا پارامترهای مهم در انتخاب تابلو LED را بررسی میکنیم.

چهار پارامتر در انتخاب یک تابلو LED روان مهم است :
دات پیتچ(در زیر دات پیچ را در تابلو LED به تفضیل توضیح خواهیم داد)
تابلو LED فضای باز یا فضای بسته؟
تابلو LED رنگی یا تک رنگ؟
اندازه مناسب
دات پیتچ :به فاصله مرکز تا مرکز LED ها در تابلو LED دات پیتچ گویند.دات پیتچ با حرف P و یک عدد پس از آن(برحسب میلی متر)بیان میشود.مثلا P10 تابلو LED ای است که فاصله LED ها یا پیکسل ها در آن 10میلی متر است.
دات پیچ پارامتر بسیار مهمی در کیفیت و کارآیی تابلو روان LED است.هر چقد دات پیتچ کمتر باشد تراکم بیشتر است پس کیفیت بیشتر است.

 

تراکم در تابلو LEDشماباید یک بهینه سازی در وضوح تصویر(تراکم تابلو LED)،هزینه و فاصله دید بیننده انجام دهید.در نهایت هدف از نصب تابلو LED نمایش تبلیغات هدفمند و تاثیر گذاری بر ذهن بیننده است.

شکل زیر تا حدودی بیانگر تاثیر فاصله بر وضوح تصویر تابلو LED است.

فاصله در تابلو LED

تابلو LED فضای باز یا فضای بسته؟همچنین باید بدانیم که تابلو LED روان را برای نمایش در فضای باز یا فضای بسته میخواهیم.معمولا تابلو LED فضای باز ضد ضربه و ضد آب هستند و شدت نور بیشتری هم نسبت به تابلو های فضای بسته دارند.نوع فضای بسته معمولا ضد آب و ضد ضربه نیستند و شدت نور آنها هم در مقایسه با نوع های فضای باز کمتر است.
تابلو LED رنگی یا تک رنگ ؟ سوال اولی که شما باید از خود بپرسید این است که من باید تبلیغات خود را د تابلو LED و تلویزیون شهری بصورت رنگی نمایش دهم یا تک رنگ؟
رنگ می تواند برای برخی از انواع تبلیغات کاربردی تر و بیشتر موثر باشد. فقط این موضوع را در تصمیم گیری خود لحاظ کنید که تابلو LED رنگی یا همان تلویزیون شهری LED گران تر است.(قیمت تابلو LED)

پس این سوال را پاسخ دهید که آیا می توانم محصول یا خدماتم را با تابلو LED یا تابلو روان تک رنگ ارائه کنم یا برای نمایش آنها به نشان دادن عکس و فیلم نیاز دارم؟

اگر شما مثلا دفتر بیمه دارید تابلو LED تک رنگ پاسخگوی کار شماست اما مثلا یک نمایشگاه مبلمان به یک تابلوی رنگی یا تلویزیون شهری نیاز دارد.

اندازه تابلو LED من باید چقدر باشد؟
به عنوان یک قانون کلی اگر تابلو LED شما در فاصله دورتری نصب شود باید اندازه نوشتار آن هم بزرگ باشد.

لذا بایستی تابلو LED بزرگتری داشته باشید.سرعت عبور افرادی که بیننده تابلو LED شما هستند ارتباط مستقیمی با اندازه نوشتار تابلو LED دارد.هرچه سرعت بیننده ها بیشتر باشد نوشتار هم باید بزرگتر باشد.

شکل زیر بیانگر دیده شدن جزئیات تابلو LED در فواصل مختلف و اندازه های مختلف است.

تراکم در تابلو LEDبه یاد داشته باشید:

اگر تابلو LED خود را بیش از حد بزرگ کنید، پول شما به هدر رفته است.
اگر تابلو LED خود را بیش از حد کوچک کنید هم پول شما به هدر رفته ست!!
اندازه مناسب خود را پیدا کنید

مواردی که باید هنگام خرید یک تابلو LED روان باید مراقب آن باشید :
جنس و کیفیت قطعات الکترونیکی تابلو LED
کیفیت مونتاژ قطعات
ضد آب بودن تابلو LED برای موارد فضای باز
تراکم LED ها بیانگر کیفیت تابلو LED است. درست مثل سیلندر بیشتر در خودرو!
روشنایی بیشتر تابلو LED به طور کلی به معنی کیفیت بالاترو عملکرد بهتر است.البته در نوع فضای بسته شدت نور بیش از حد باعث اذیت بینندگان میشود.
پاسخ این است احتمالا واضح است :تراکم LED های بیشتر،روشنایی بیشتر، وضوح بیشتر، توجه بیشتر، مشتریان بیشتر!