مکانیسم اثر اسکارلت

اسکارلت ستون‌هاي حرارتي به شکل قطره اشک در درم و درم عمقي ايجاد مي کند. سيستم هاي RF فرکشنال امکان ايجاد دما بين ??-?? درجه سانتيگراد را دارا مي باشند اما اسکارلت حرارتي بين ?? تا ?? درجه سانتيگراد را فراهم مي سازد؛ اين نکته بسيار حائز اهميت است که دستگاه بيشترين دما را در درم عمقي ايجاد کند.

کاربردهاي اسکارلت چيست؟
مهمترين کاربرد اسکارلت در سفت کردن پوست و درمان شلي پوست است، در واقع اسکارلت اين قابليت را دارد که ليفتينگ بدون جراحي براي پوست ايجاد کند. اين اثر به سه صورت ظاهر مي شود که اولين اثر از همان جلسه درمان به بعد شروع خواهد شد اثر دوم ? تا ? هفته بعد با ترميم کلاژن‌هاي موجود در پوست اتفاق مي افتد.
و اثر آخر و مهمتر، با تحريک فيبروبلاست ها (سلولهاي سازنده کلاژن) باعث ساخته شدن کلاژن و الاستين جديد در پوست مي شود.
يکي از کاربردهاي مهم اسکارلت در سفت کردن قسمت تحتاني صورت شامل غبغب و پوست نواحي فک پايين، چروکهاي دور لب و افتادگي اطراف چانه و نيز پوست گردن مي باشد بطوريکه بيمار بعد از اتمام جلسات درمان رضايت چشمگيري از بهبود اين مشکلات دارد.
اثربخشي اسکارلت در برطرف کردن چروک‌هاي اطراف چشم بسيار شگفت انگيز است. ترکيب اين روش درماني با بوتاکس مي تواند بهترين گزينه براي چروک‌هاي اطراف چشم باشد.
دستگاه اسکارلت در درمان اسکارهاي فرورفته، آکنه و بطور خاص در درمان اسکارهاي عمقي بسيار موثر است. در روش‌هاي ديگر براي درمان اين نوع از اسکارها احتمال بوجود آمدن عوارضي مانند لک و سوختگي بسيار زياد است در حاليکه در درمان با اسکارلت هيچ گونه لک و سوختگي برجاي نمي ماند لذا يک گزينه بسيار مناسب خواهد بود. همچنين نتايج بسيار جالبي در برطرف کردن اسکارهاي سوختگي يا ناشي از جراحي دارد.
کاربرد ديگر آن درمان جوش فعال صورت است. خانم‌هايي که بر اثر مشکلات هورموني در سنين ??-?? سال هنوز جوش ميزنند پس از درمان با اسکارلت علاوه بر جوانسازي پوست از کاهش جوش‌هاي صورت ابراز رضايت مي کنند.
کاربرد بعدي آن درمان ترشح بيش از حد چربي و درمان منافذ باز پوستي است، بطوريکه کاهش ??-??% ترشح چربي صورت فقط بعد از يک بار درمان مشهود است.
اين تکنولوژي در درمان ترک‌هاي پوستي استريا نيز موثر بوده بطوريکه جز يکي از بهترين درمان‌هاي آن است. البته اين اثر بخشي نسبي است و به معني از بين بردن کامل آنها نيست ولي باعث کمتر شدن استريا مي شود در ضمن پوست اين نواحي که اسکارلت شده نيز سفت مي گردد.
يکي از جالبترين کاربردهاي اسکارلت درمان تعريق بيش از حد در ناحيه زير بغل است، در بررسي‌هاي صورت گرفته اين اثر طولاني مدت است همچنين کساني که از بوي بد عرق شکايت دارند مي‌توانند از اين درمان بهره ببرند.
دکتر سلام