مکانیزم لیپوماتیک

روش لاغری با لیپوماتیک میتواند چربی های اضافی را از ناحیه های متفاوت بدن مانند : ران ، شکم ، پهلو، باسن ، پشت و بازو خارج کند و به علت دقت بالا و ظرافت کار با این دستگاه , بر روی قسمت های حساس تر همانند : ساق ، صورت ، گردن و زانو نیز استفاده گردد. در این مقاله موضوع مکانیزم لیپوماتیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد .
مکانیزم لیپوماتیک

تعریف لیپوماتیک چیست:

جداسازی سلولهای چربی در روش لیپوماتیک به کمک امواج اینفراسونیک انجام میشود و به کمک آن چربی های اضافی را از بدن خارج می کنند . در روش لیپوماتیگ سلول های چربی تخریب نخواهند شد و میتوان از این سلولهای چربی خارج شده به صورت مجدد جهت حجیم سازی بدن فرد استفاده کرد . به عبارت دیگر لیپوماتیک روشی است نوین ، ایمن ، آسان و موثر در مقایسه با دیگر روش های لیپوساکشن و لیزر لیپولیز که امکان برداشت حجم بالای چربی از نقاط مختلف بدن را با کمترین آسیب بافتی می دهد .
روش کار لیپوماتیک :

در روش لیپوماتیک بعد از خورد شدن چربی ها توسط میله ی کانولا همزمان چربی ها نیز توسط همان میله تخلیه و خارج می گردند. جهت انجام این کار نیاز به ایجاد دو یا چند سوراخ 2 الی6 میلی متری بر روی سطح پوست می باشد . میله ی کانولا از این سوراخ ها وارد بافت چربی شده و تجمعات اضافی چربی را خارج میکند . در دستگاه لیپوماتیک سیستم امنیتی در نظر گرفته شده است که در صورت تماس با بافت غیر چربی حرکت کانولا متوقف خواهد شد . به طور کلی این دستگاه تنها از طریق یک شکاف بسیار کوچک وارد بدن خواهد شد و سپس با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی هایی که در اثر تحرکات سریع خورد شده اند را به مخازن چربی هدایت خواهد کرد . مکانیزم لیپوماتیک بدون ضرر و آسیب می باشد و برای بارداری یا جراحی های دیگر ممانعتی ایجاد نمی کند .
در روش لیپوماتیک کاهش سایز چربی دقیقا همانند گرفتن رژیم لاغری و یا ورزش های چربی سوزی میباشد که تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد . عمل لیپوماتیک اغلب با بی حسی موضعی صورت میگیرد. تورم و کبودی در محل طی چند روز اول وجود خواهد داشت و سپس به مرور زمان نیز از بین خواهد رفت . توصیه میشود به مدت یک هفته از فعالیت های شدید پرهیز شود ، بعد از مدت یک هفته و توصیه های پزشک جراح فرد میتواند به محل کار خود باز گردد .

حمید رضوانی