مکانیزم لیپوماتیک

روش لاغري با ليپوماتيک ميتواند چربي هاي اضافي را از ناحيه هاي متفاوت بدن مانند : ران ، شکم ، پهلو، باسن ، پشت و بازو خارج کند و به علت دقت بالا و ظرافت کار با اين دستگاه , بر روي قسمت هاي حساس تر همانند : ساق ، صورت ، گردن و زانو نيز استفاده گردد. در اين مقاله موضوع مکانيزم ليپوماتيک را مورد بررسي قرار خواهيم داد .
مکانيزم ليپوماتيک

تعريف ليپوماتيک چيست:

جداسازي سلولهاي چربي در روش ليپوماتيک به کمک امواج اينفراسونيک انجام ميشود و به کمک آن چربي هاي اضافي را از بدن خارج مي کنند . در روش ليپوماتيگ سلول هاي چربي تخريب نخواهند شد و ميتوان از اين سلولهاي چربي خارج شده به صورت مجدد جهت حجيم سازي بدن فرد استفاده کرد . به عبارت ديگر ليپوماتيک روشي است نوين ، ايمن ، آسان و موثر در مقايسه با ديگر روش هاي ليپوساکشن و ليزر ليپوليز که امکان برداشت حجم بالاي چربي از نقاط مختلف بدن را با کمترين آسيب بافتي مي دهد .
روش کار ليپوماتيک :

در روش ليپوماتيک بعد از خورد شدن چربي ها توسط ميله ي کانولا همزمان چربي ها نيز توسط همان ميله تخليه و خارج مي گردند. جهت انجام اين کار نياز به ايجاد دو يا چند سوراخ 2 الي6 ميلي متري بر روي سطح پوست مي باشد . ميله ي کانولا از اين سوراخ ها وارد بافت چربي شده و تجمعات اضافي چربي را خارج ميکند . در دستگاه ليپوماتيک سيستم امنيتي در نظر گرفته شده است که در صورت تماس با بافت غير چربي حرکت کانولا متوقف خواهد شد . به طور کلي اين دستگاه تنها از طريق يک شکاف بسيار کوچک وارد بدن خواهد شد و سپس با ايجاد لرزش و ارتعاش چربي هايي که در اثر تحرکات سريع خورد شده اند را به مخازن چربي هدايت خواهد کرد . مکانيزم ليپوماتيک بدون ضرر و آسيب مي باشد و براي بارداري يا جراحي هاي ديگر ممانعتي ايجاد نمي کند .
در روش ليپوماتيک کاهش سايز چربي دقيقا همانند گرفتن رژيم لاغري و يا ورزش هاي چربي سوزي ميباشد که تعداد سلول هاي چربي را کاهش مي دهد . عمل ليپوماتيک اغلب با بي حسي موضعي صورت ميگيرد. تورم و کبودي در محل طي چند روز اول وجود خواهد داشت و سپس به مرور زمان نيز از بين خواهد رفت . توصيه ميشود به مدت يک هفته از فعاليت هاي شديد پرهيز شود ، بعد از مدت يک هفته و توصيه هاي پزشک جراح فرد ميتواند به محل کار خود باز گردد .

حميد رضواني