لیپوماتیک، روش قطعی حذف چربی اضافی در یک جلسه

چاقي چه در شكل موضعي وچه در فرم فراگير و عمومي به يكي از شايعترين علل مراجعه به كلينيك هاي زيبايي و درماني مبدل شده است. به همين منوال روش هاي پيكرتراشي (Body Contour) از ديرباز مورد توجه پزشكان و جراحان پلاستيك بوده و طي 1-2 دهه اخير پيشرفت هاي شايان توجهي داشته است.

روش ليپوساکشن سنتي به معني خارج کردن چربي هاي منطقه اي و موضعي با قدرت مکش بالاست. انجام اين روش در ابتدا با دستگاه هاي قديمي نياز به بستري و بيهوشي عمومي داشت، حجم چربي کمتري خارج مي شد و ميزان خونريزي تورم و درد بيشتر بود، اگر چه هنوز هم اين روش طرفداران خاص خود را دارد با ابداع روش هاي نوين بتدريج پزشکان رو به روش هاي کم خطرتر و سريع تر آوردند.
در روش اولتراسونيک، چربي با قدرت امواج مافوق صوت شکسته و سپس با دستگاه مکش خارج مي شد،‌ اين روش هم به علت اثرات گرمايي مي تواند باعث سوختگي و از دست رفتن پوست و سوختگي بافت هاي عمقي شود در روش ليپوليزر استفاده از ليزر قبل از انجام ليپوساکشن است يعني پس از تزريق مايع تامي سنت چربي ها به کمک ليزر شکسته مي شوند و سپس به صورت چربي مايع شده خارج مي شود، اين روش در دست پزشکان محتاط و ماهر مشکل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدليل عدم مهارت كافي اپراتور و يا استفاده از دستگاه هاى غير استاندارد با درجات بالا، سوختگى پوست و يا فيبروز و سفت شدن منطقه اى زير پوست ديده مي شد و ناصافي سطح پوست در برخي موارد ديده مي شود.

پكرتراشي پيشرفته به روش ليپوماتيك
در روش Lipomatic، سلول هاي چربي، ابتدا بروش کاملا فيزيکى و نه اشعه و يا حرارت تخريب شده و توسط حرکات لرزشي و ارتعاشي کانولا بصورت آزاد در مي آيد و سپس اين چربي به آرامي و بدون درد و خونريزي توسط دستگاه از بدن خارج مي شود.

Lipomatic با برخورداري از سيستم امنيتي ويژه آن محافظت از بافت هاي حساس بدن (اعصاب، رگ هاي خوني، ماهيچه ها) را برعهده دارد در روش هاي پيشرفته پيكرتراشي هدف معمولا کم کردن وزن نيست بلکه تغيير سايز، حجم و فرم است.

اين روش ها نه تنها باعث افتادگي بيشتر پوست نمي شود بلکه به طور اعجاب انگيزي به سفت تر شدن و ليفت پوست نيزکمک مي کند. به طوريکه حتي بلافاصله بعد از انجام ليپوماتيک و با وجود تخليه چربي شلي پوست کاهش مي يابد، نکته مهم و جالب اين است که کاهش سايز تا مدت ها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلوليت نيز مي شود.

 

 

سلامت و زیبایی