لیزر موهای زائد صورت

واحدهای لیزر فقط برای موهای تیره با پوست های روشن به کارمی رود.انجام لیزر برای موهای بلوند به دلیل پیگمنت های موجود در لیزر بسیار اثر بخش نمی باشد.
با پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زاید صورت برای کسانی که موهای تیره و پوست های روشنی هم ندارند استفاده می شود که برای لیزر موهای زائد صورت این افراد از ترکیب امواج رادیویی و لیزر استفاده می شود. یکی از مشکلات رایج خانم ها رشد موهای زائد صورت است. و معمولا علت آن ویژگی های قومی و قبیله ای و یا موروثی می باشد. رفع موهای زائد
و در تعداد کمی از خانم ها ،علت آن ترشح هورمون آندروژن و افزایش آن می باشد ویا به دلیل برهم ریختن سوخت وسازهای دیگر بدن است . تقریبا در حدود ۲۲ درصد از خانم ها تحت تاثیر موهای زائدی که درنواحی چانه و پشت لب آن ها رشد می کند قرار می گیرند و یکی از علل ناراحتی آن ها می باشد و باعث استرس و اضطراب و کاهش کیفیت زندگی درخانم ها می شود.

علت رشد موهای زائد
تشخیص علت رشد موهای زائدبسیار مهم می باشد.علل بیشتر آن ها یا موروثی است و یا به ویژگی های قومی و قبیله ای بستگی دارد.
اگرچه مواردی که می تواند نشان دهنده ترشح هورمون آندروژن باشد مواردی شامل افزایش موهای زائد، قاعدگی های نامنظم ، آکنه ، آلو پیسیا alopecia، وچربی بیش ازحد بدن است.
سندروم پلیک استیک اوری (Polycystic Ovary Syndrome PCOS) یکی از رایج ترین علت های افزایش آندروژن می باشد ومعمولا ۷۰ تا ۸۰ درصد بیمارانی که هورمون آندروژن در بدنشان افزایش پیدا می کند دچار پرمویی می شوند .اگرچه ممکن است این نشانه ها در میان خانم های آسیایی کمترباشد. پرمویی یک ویژگی موروثی و خانوادگی می باشد و در درجه اول بی نظمی های آندروژن باعث رشد موهای زائد در افراد می شود اما دلیل مهم دیگری که در پرمو بودن آن ها نقش دارد ویژگی های موروثی می باشد.
ایران بیوتی