لیزر مناسب جهت کاهش موهای زائد

مدت هاست انسانها به دنبال راه حل مناسب براي رفع موهاي زائد بوده و هستند. براي کسب زيبايي بيشتر اغلب سعي مي کنند موهاي طبيعي بدن را نيز از بين برده و پوست صاف و يکدستي داشته باشند.
از آنجايي که هزينه ي از بين بردن دايم موها نسبت به روش هاي سنتي مانند موم و شيو کردن بسيار بيشتر است هنوز هم روش هاي سنتي طرفداران بيشتري نسبت به دستگاه هاي جديد دارند.
اما براي آن دسته از کساني که به دنبال روش مناسب و قطعي هستند هميشه تفاوت بين دستگاه ها و برتري هرکدام نسبت به ديگري سوال بوده است که در اين قسمت توضيح مختصري آورده شده.
لازم به ذکر است تمام دستگاه هاي موجود در کلينيک ها مي توانند فرد را به هدف رهايي از موهاي زائد برسانند و تفاوت بين آنها مانند تفاوت موجود بين انواع اتومبيل هاست بدين صورت که شما براي جابه جايي هاي درون شهري از يک نوع اتومبيل استفاده مي کنيد درحاليکه اگر قصد مسافرت بين شهري داشته باشيد از نوع ديگري سود خواهيد برد و اين مهم در مسابقه ي سرعت و جاده هاي برفي و کوهستاني متفاوت خواهد بود ولي به هرحال تمام اين اتومبيل ها شما را به مقصد خواهند رساند!
IPL: ليزر آي پي ال از قديمي ترين روش هاي ليزر موهاي زائد است که کارايي بسيار بالايي دارد . انواع جديدتر آن با اضافه کردن قابليت تنظيم پالس ها جلوي سوختگي هاي پوستس را گرفته و همچنان يکي از پرکاربردترين روش هاي مورد استفاده در جهان مي باشند.
SHR:اس اچ آر مخفف super hair removal با همان تکنولوژي آي پي ال اما با قدرت بالاتري ارائه شده است .از برتري هاي اين دستگاه قابليت تعداد زياد شات در ثانيه است و برخلاف سيستم آي پي ال که هر شات را جداگانه زده و مدت زمان زيادي از وقت کاربر و بيمار را مي گيرد ، در اين سيستم شات ها بدنبال هم و بدون وقفه زده مي شوند. قابليت ده شات در ثانيه و حرکت رولي در اين دستگاه که توانايي برابري با دستگاه الکساندرايت را دارد سبب شده اين روزها توجه ويژه اي به اين دستگاه بشود.

ELIGHT: ايلايت داراي همان تکنولوژي آي پي ال است با اين تفاوت که در آن با استفاده از امواج راديوفرکوئنسي مي توان موهاي کرکي و بسيار نازک را هدف قرار بدهيم . پس براي بخش هايي از بدن مانند صورت که موهاي کرکي دارند ايلايت بسيار مناسب است اما تنظيمات آن کاملا" بستگي به اپراتوري دارد که از آن استفاده مي کند و پاسخ دهي فرد به فرد متفاوت است.

ALEXANDRITE: ليزر الکساندرايت که اين روزها طرفداران زيادي پيدا کرده است بهترين نوع ليزر موهاي زائد در تيپ پوستي يک ، دو ، سه مي باشد که در نژاد اروپايي ديده مي شود. از آنجايي که در بين ايرانيان تيپ پوستي چهار شايع تر است کاربرد اين دستگاه در اين افراد با محدوديت هايي مواجه شده و گاه منجر به طولاني شدن دوره ي درمان و تعداد جلسات بيشتر مي شود.براي اطلاع از تيپ هاي پوستي به اينجا مراجعه کنيد.
DIOD: ليزر ديود نيز از پرکاربردترين ليزرهاي موجود در کلينيک هاست که احتمال سوختگي کمي داشته و در نژاد ايراني جوابدهي خوبي داشته است.

 

جمع بندي :
– اگر شما پوست بسيار روشن تيپ يک تا سه داريد و مشکلي براي دادن هزينه ي زياد نداريد از ليزر الکساندرايت استفاده کنيد.
-اگر موهاي کرکي و بسيار نازکي داريد از ليزر ايلايت بهره ببريد.
– اگر موهاي سياه و ضخيم داريد با هر نوع تيپ پوستي که هستيد مي توانيد از ليزر آي پي ال ، اس اچ آر ( با سرعت بالا ) و يا ديود استفاده کنيد.