ليپوماتيك Infrasonic- Assisted Liposuction

جراحي ليپوماتيک تلفيقي از دو تکنيک Tumescent و Power Assisted مي‌باشد. بدين ترتيب که ابتدا در موضع تحت عمل، محلولي شامل سرم فيزيولوژيک ?/?%، ليدوکائين بدون آدرنالين، آدرنالين و بي‌کربنات سديم تزريق مي‌شود. محلول Tumescent که توسط کانول اينفيلتراسيون به طور يکنواخت و اتوماتيک توسط دستگاه درون بافت چربي پخش مي‌شود، سبب ايجاد تورم و بي‌حسي موضعي مي‌گردد. سپس از طريق ايجاد چند منفذ کوچک متناسب با قطر کانول، کانول که به هنديس پنوماتيک متصل است از جهات مختلف وارد موضع تحت عمل مي‌شود. توسط يک ميکروموتور پنوماتيک، کانول در جهات مختلف جلو عقب، عمود برهم (X,Y) و گردشي سه بعدي (Nutation) به ارتعاش درآمده و سبب توليد امواجي با فرکانس زير ?? هرتز در مايع موجود در بافت چربي مي‌شود. اين امواج سبب ليز لوبول‌هاي چربي و تبديل آنها به ذرات چربي دانه ارزني شده که همزمان تخليه نيز مي‌گردند.
حداکثر سايز کانول در روش ليپوماتيك مورد استفاده بهتر است بيشتر از ?/? ميلي‌متر نباشد. همچنين حداکثر ميزان چربي قابل تخليه از بدن هر فرد در يک جلسه بستگي به وزن، سايز و محتواي چربي بدن فرد دارد. ميزان چربي تخليه شده در يک جلسه در بهترين شرايط نبايد از ? ليتر فراتر رود. در غير اينصورت احتمال ايجاد اختلالات هموديناميک حين عمل افزايش مي‌يابد.
در صورت نياز فرد به تخليه چربي بيشتر از سايز نقاط بدن مي‌توان در جلسات ديگري به فاصله بيشتر از ?? ساعت از عمل قبلي چربي اين قسمتها را نيز تخليه کرد. اين فاصله زماني نيز مربوط به جريان ليدوکائين در بدن است که ?? ساعت به طول مي‌انجاد.
مهمترين ويژگي ليپوماتيك استفاده از فرکانس‌هاي پايين ارتعاشي (به ويژه نسبت به تکنيک اولتراسوند) مي‌باشد که اين خاصيت مزاياي متعددي از جمله خونريزي کمتر، بهبود سريع‌تر، دوران نقاهت کوتاهتر، نتايج موثرتر درماني و مهم‌تر از همه جلوگيري از خطر سوختگي پوست را شامل مي‌شود.
حرکات سه بعدي کانول سبب ايجاد امواج اينفراسونيک در بافت چربي شده و ارتعاشات اين امواج سبب ليز چربي به طور کاملا يکنواخت مي‌شود.
محدوده حرکتي کانول ?-? ميلي‌متر در جهت جلو عقب مي‌باشد، اين حرکات به علاوه حرکات گردشي و ارتعاشي، بافت چربي را با دقت بالا جداسازي مي‌کند. ارتعاش ملايم کانول مانع نفوذ آن به لايه‌هاي دروني‌تر و ايجاد جراحت‌هاي عميق‌تر و جدي‌تر مي‌گردد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
خدمات شنوایی سنجی