سوالات شایع در مورد تزریق ژل

قبل از تزریق ژل چه نکاتی را رعایت کنیم؟
اولین نکته ای که در مورد تزریق ژل حائز اهمیت این که به مرکزی مراجعه کنید که مطمئن باشید از ژل های استاندارد استفاده می کنند. چرا که متاسفانه در چند سال اخیر پای ژل های تقلبی به بازار باز شده است. این ژل ها تقلبی دردساز هستند که معروف به ژل های پاژ هستند.

عوارض این ژل ها چیست؟
این ژل ها باعث بدشکلی عضلات صورت یا ناحیه تزریق شده می شود. همچنین ممکن است باعث عفونت بشود و در برخی موارد این ژل ها در ناحیه تزریق شده حرکت می کنند که در این صورت مجبوریم با اعمل جراحی این ژل ها را خارج کنیم. البته در بعضی مواقع اعمال جراحی هم برای خارج کردن ایت ژل ها پاسخگو نیستند.

در کلینیک تسنیم از چه ژل هایی استفاده می شود؟
ژل ژوویدرم، ژلی است که در این مرکز تزریق می شود. ژل های ما شناسنامه دار می شوند یعنی افراد بعد از هر زمانی که خواستند یا نیاز به ترمیم داشتند می توانند از این ژل خود استفاده کنند. خوشبختانه این ژل ها اثربخشی خوبی دارند.

تزریق ژل برای چه افرادی منع مصرف دارد؟
معمولا زیر سن 18 سال توصیه به تزریق ژل نمی شود. همچنین افراد بالای 35 سال هم بهتر است از این روش برای جوانسازی یا زیبایی استفاده نکنند، چرا که تاثیر چندانی برای این سنین ندارد. همچنین افرادی که پوست حساسی دارند و ممکن است به این ماده حساسیت بدهند، نباید تزریق کنند. همچنی افرادی که مشکلات پوستی مثل اگزما یا سرطان پوست ندارند نمی توانند از این ماده استفاده کنند. افرادی که مشکل انعقادی خون دارند و افراد دیابتی که دیابتشان کنترل نشده است نباید ژل بزنند. همچنین افرادی که وسواس خیلی بالایی دارند هم بهتر است از این روش استفاده نکنند.

عوارض ژل های غیراستاندارد چیست؟
ژل های استاندارد خوشبختانه زیاد هستند، اما برخی از افراد متاسفانه به دلیل قیمت پایین ترجیح می دهند از ژل های چینی ارزان قیمت استفاده کنند. حداقل عارضه اش این است که برخی از این ژل ها ماندگاری بسیار پایینی دارند. همچنین ممکن است در زیر پوست جمع شوند و به اصطلاح حالت گوله شده پیدا کنند. عفونت، واکنش حساسیتی و ... از دیگر عوارض های ناشی از تزریق ژل های غیراستاندار است.
منبع: الو دکتر