راههای ساده برای لاغری شکم

بسياري از افرادي که تصميم به کاهش وزن مي گيرند زماني که به سوزاندن چربي شکم و پهلو مي رسند نا اميدانه رژيم لاغري را ها کرده و منصرف مي شوند. براي اين دسته از افراد و آن دسته از افرادي که هدفشان از لاغري و تناسب اندام تنها سوزاندن چربي و لاغري شکم است بايد بگوييم که براي رسيدن به لاغري سريع شکم اصول و توصيه هاي متخصصان تغذيه و رژيم درماني را رعايت کنيد.تنها کافيست ظرف 20 روز اين برنامه را انجام دهيد تا نتايج ايده آل آن را ببينيد و وزن کم کنيد. لاغري پهلو و شکم

هدف خود را از کم کردن وزن بنويسيد
بسياري از مردم اين کار را انجام نمي دهند، اما ما را باور داشته باشيد، چون اين کار جواب مي دهد. حتي اگر بخواهيد ظرف 3 ماه، 10 کيلو وزن کم کنيد، يا آنکه فقط شکم خود را آب کرده يا سطح انرژي خود را افزايش دهيد، همه ي اين ها را در برنامه ي کاهش وزن روزانه ي خود بنويسيد. نخستين هدف براي کاهش وزن اين است که اين مسئله را بدانيد و به خود بگوييد که چقدر بايد وزن کم کنيد.
بيشتر از ميزان مصرف خود کالري بسوزانيد
شايد خيلي ساده به نظر بيايد اما اين کار مستلزم برنامه ريزي است. براي رسيدن و عملي ساختن اين ايده، يک ساعت پياده روي در روز با سرعت 5 کيلومتر در ساعت مي تواند چيزي حدود 145 کالري بسوزاند، در شرايطي که يک ساندويچ برگر حاوي 465 کالري است.

رازهاي تغذيه و رژيم غذايي براي لاغري شکم

هرگز براي کاهش وزن گرسنگي نکشيد

اگر برنامه اي را انجام مي دهيد که نبايد طبق آن غذا بخوريد يا رژيم غذاييتان را کم کنيد، بدنتان فکر مي کند که شما در حال تحمل گرسنگي هستيد و سعي مي کند به جاي سوزاندن کالري، آنها را ذخيره کند. سعي کنيد غذاهايي را که داراي کالري منفي هستند بخوريد چرا که کالري بسيار کمي دارند.

قند را با شکر برگ جايگزين کنيد
اين مواد طبيعي که ميزان کالريشان صفر است تقريبا در تمام فروشگاه هاي زنجيره اي در دسترس هستند. از طرفي مصرف آنها در کاهش قند خون و کنترل ميزان ديابت هم تأثير فراواني دارد.
از برنج قهوه اي به جاي برنج سفيد استفاده کنيد

برنج قهوه اي داراي کالري کمتري است، از طرفي فيبر بيشتري هم دارد که باعث مي شود براي مدتي طولاني تر احساس سيري و اشباع بودن داشته باشيد. از طرفي برنج قهوه اي حاوي سبوس است که مي تواند ميزان کلسترول را کاهش دهد.
غذاهاي سرخ کردني را با غذاهاي پخته جايگزين کنيد
هندي ها عاشق غذاهايي مانند بهاجياس، ساموساس و جالبيس هستند. اما اين غذاها سرشار از کالري بوده و مي تواند به طور کامل برنامه ي کاهش وزن شما را مختل کنند. به جاي آنها مي توانيد از گزينه هاي پختني استفاده کنيد.
الکل بدترين دشمن کاهش وزن است
الکل نه تنها باعث اضافه شدن کالري هاي غيرضروري به بدن مي شود، بلکه مي تواند برنامه ي ورزشي شما را در صبح روز بعد از مصرف آن مختل کند چرا که نوشيدني بوده و شما نمي توانيد تشخيص دهيد که چقدر از کالري موجود در آن را داريد مصرف مي کنيد. پس تا حد امکان از الکل يا حتي کوکتل هاي بدون الکل به دور باشيد چون آنها هم ميزان قند بسيار بالايي دارند. سوداي ليمو بدون قند يا عصاره ي ليمو بهترين گزينه براي نوشيدن است. عصاره ي سبزيجات را هم مي توانيد در بسياري از فروشگاه ها پيدا کنيد.
8.سعي کنيد پنج بار در روز ميوه و سبزيجات مصرف کنيد

اين گزينه ها، غذاهايي با کالري کم هستند که ميزان بالايي از مواد مغذي شما را تأمين مي کنند. سعي کنيد صبح ها و قبل از صبحانه حتما يک ميوه خورده و به جاي خوردن اسنک، در ميان روز يک ميوه بخوريد. ظهر هم قبل از خوردن ناهار، سعي کنيد مقدار زيادي سالاد سبزيجات بخوريد. شب ها هم به جاي خوردن اسنک يا غذاهاي سرخ کرده و نوشيدن قهوه ي زياد سعي کنيد ميوه بخوريد و براي شام هم پيشنهاد ما يک ظرف بزرگ سالاد سبزيجات، يا يک غذاي سرخ کردني سريع با کمي روغن است.
ميزان مصرف غذاهاي نمکي را کم کنيد
مي دانيم که عاشق خيارشور، نان هاي عدسي و ساير اسنک هاي نمکي هستيد. اما نمک براي برنامه ي کاهش وزن شما اصلا گزينه ي خوبي نيست و باعث حفظ آب در بدن و نفخ مي شود. تا آنجا که مي توانيد از آنها دور باشيد.

غذايتان را تا ساعت 7:30 شب بخوريد
برخي از افراد عادت دارند شام سنگين و آن هم ديرهنگام بخورند. از آنجايي که فاصله ي بسيار کمي بين شام و زمان خوابيدن شما وجود دارد، سيستم هاضمه ي شما تحت تأثير آن قرار گرفته و در برنامه ي کاهش وزنتان اختلال ايجاد مي کند.
منبع: نمناک 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
خدمات شنوایی سنجی