در چه افرادی تزریق چربی اولویت دارد ؟

به طور کلي اگر سابقه حساسيت هاي قبلي به ژلها وجود داشته باشد، تزريق چربي در اولويت هست. در مواردي هم که فرد نياز به حجم بالايي از مواد پرکننده دارد ، معمولا تزريق چربي بيشتر توصيه مي شود و براي فرد از نظر اقتصادي هم مقرون به صرفه تر مي باشد.
روش تزريق چربي چگونه انجام مي گيرد ؟
در اين روش ابتدا از قسمتهايي از بدن مانند باسن، کناره ران يا شکم که تجمع چربي قابل توجهي وجود دارد، مقداري چربي برداشت مي شود. در اين مرحله پس از بي حسي موضعي، حجمي حدود 300-500 سي سي محلول بي حسي رقيق شده در سرم نرمال سالين در ناحيه برداشت تزريق مي گردد. سپس يک يا دو سوراخ کوچک در پوست ناحيه ايجاد شده و سپس با استفاده از سوزنهايي مخصوص حدود 100 سي سي چربي از ناحيه ساکشن مي شود. پس از اين مرحله ، آماده سازي و خالص سازي چربي برداشت شده انجام شده و در نهايت چربي آماده شده پس از بي حسي صورت يا هر ناحيه موردنياز با استفاده از سوزن هايي کوچکتر تزريق مي شود. معمولا روش تزريق چربي نيازي به بيهوشي عمومي ندارد و تماما تحت بيحسي موضعي با حداقل درد انجام مي شود.
موارد کاربرد روش تزريق چربي چيست ؟
موارد کاربرد اين روش امروزه بسيار متنوع بوده شامل موارد ذيل مي باشد: پيري پوست،لاغري صورت و گونه ها، اصلاح خط خنده، پرکردن چين چانه، شکل دهي لبها، بهبود نماي ظاهري رگ هاي برجسته پشت دستها، بهبود ظاهر فرورفته پوست ناشي از برخي بيماريها مانند مورفه آ و ليپوآتروفي
نتيجه :
به طور خلاصه هر دور روش تزريق ژل يا چربي در صورت انجام در مراکز معتبر و توسط افراد ماهر و متخصص با اثرات مثبت قابل توجهي در روند جوانسازي پوست همراه هست. نکته مهم در مورد انتخاب هر يک از اين دو روش مشاوره با متخصص پوست مورد اعتماد شما درجهت انتخاب راهکار مناسب بر حسب ميزان تغييرات سني و حجمي صورت شما و همچنين ميزان انتظار شما از نتيجه عمل مي باشد.