جوانسازی واژینال با لیزر CO2

جوانسازي واژن با ليزر (ليزر واژينال) يک روش درماني مؤثر جهت تحريک توليد کلاژن و بازسازي طبيعي بافت واژن است. ليزر در جوانسازي واژن توانسته است همانند استفاده از ليزر در جوانسازي پوست، بسيار موفق عمل کند.
بيمار قبل از انجام ليزردرماني بايد توسط متخصص زنان معاينه شده و آزمايش پاپ اسمير براي شخص انجام شود. در صورت وجود عفونت واژن و يا دهانه رحم، بيمار تحت درمان با آنتي‌بيوتيک قرار مي‌گيرد. در صورت نبودن مشکل، بيمار جهت ليزردرماني آماده خواهد بود. اين عمل سرپايي بوده و نياز به هيچ‌گونه بي‌حسي ندارد. در مرحله اول پروب در دستگاه تناسلي زنانه قرار گرفته و اشعه ليزر تابانده مي‌شود. در اين حالت ممکن است شخص گرما و لرزش خفيفي را در کانال واژن احساس کند که کاملاً بدون درد است. اين فرآيند حدود 10 دقيقه طول مي‌کشد. فرآيندي بدون درد و کوتاه مدت که اين خود از مزاياي ارزنده ليزردرماني محسوب مي‌شود. پس از تاباندن اشعه ليزر در مدت زماني مشخص، پروب از دستگاه تناسلي خارج مي‌شود.
با انجام اين عمل، اشعه ليزر سبب جمع شدن بافت و تحريک توليد فيبروبلاست‌ها خواهد شد که با تحريک فيبروبلاست‌ها، توليد کلاژن نيز تحريک مي‌شود. بدين ترتيب در کمتر از يک ماه پس از درمان، بازسازي بافت جديد ديواره واژن با ساختاري قوي‌تر و با ميزان کلاژن و رطوبت بيشتر انجام مي‌گيرد.