جراحی برای لاغری موضعی جواب می‌دهد؟

هر قدر مدت بيشتري از تجمع چربي‌ها در بدن شما بگذرد، از بين بردن آنها سخت‌تر مي‌شود. در اين صورت، ممكن است رژيم سالم و ورزش مناسب انجام دهيد اما شاهد آب شدن بقيه قسمت‌هاي بدنتان به جز شكم يا ران‌ها باشيد. دليلش آن است كه چربي‌هاي قديمي بدن شما، تبديل به چربي‌هاي خارج از دسترس شده‌اند و پيوندهاي بين آنها به سادگي شكسته نمي‌شود.

در اين شرايط، استمرار فعاليت بدني مي‌تواند كم‌كم اين چربي‌ها را هم وادار به آب شدن كند. درباره اين چربي‌ها گاهي اوقات متخصصان روش‌هاي ليزر يا راديوتراپي را توصيه مي‌كنند كه به شكسته شدن چربي‌ها كمك مي‌كنند اما پاي جراحي در ميان نيست و فقط چربي‌هاي دور از دسترس به چربي‌هاي آب‌شونده تبديل مي‌شوند. درباره استفاده از اين تكنيك‌ها فقط متخصص مي‌تواند نظر بدهد. اما خيلي‌ها هم هستند كه ترجيح مي‌دهند به جاي رژيم و ورزش سراغ جراحي بروند. لاغري موضعي

ليپوساكشن يك روش جراحي رايج در كاهش چربي‌هايي بدن است كه عموما براي چربي‌هاي دور از دسترس به‌كار مي‌رود. در اين روش، چربي‌هاي اضافي بدن با عمل جراحي خارج مي‌شوند اما اين روش زيبايي، به هيچ عنوان يك درمان هميشگي و قطعي نيست و اتفاقا دردسرهايي هم دارد. مثلا اگر قبلا شاهد تجمع بافت يك دست چربي‌ها در اين ناحيه بوديد، بعد از ليپوساكشن چون بافت‌هاي چربي بدنتان دستكاري شده، چربي‌ها به شكل ناهموار در بدنتان تجمع مي‌يابند چون محوطه‌اي تونل مانند زير بافت ايجاد مي‌شود كه شكل لايه اوليه پوست را ناهموار مي‌كند. از طرف ديگر مثل هر عمل جراحي ديگري ليپوساكشن هم خطراتي دارد كه شامل عفونت، خونريزي‌هاي ناخواسته و آمبولي چربي زير پوست است.

تكنيك‌هاي جراحي ديگر مثل ليزر ليپوليز (تخريب بافت چربي با ليزر) هم به همين شيوه، جزو روش‌هاي موقتي و ناپايدار لاغري به‌حساب مي‌آيند و البته ضررهاي ليپوساكشن را هم دارند.
منبع: سيمرغ