تکنیک های تخلیه چربی

يکي از پيشرفت هاي اخير در زمينه جراحي ليپوساکشن ،عمل ليپوماتيک با استفاده از امواج اينفراسونيک ميباشد که در دنياي پزشکي زيبايي از شايع ترين تکنيک هاي تخليه چربي و پيکرتراشي به شمار مي آيد .در روش ليپوماتيک چربي ها به هيچ عنوان حرارت داده نمي شوند بلکه خورد ميشوند و به همين علت پس از ليپوماتيک سوختگي در پوست و چربي ها وجود نخواهد داشت . در ادامه به موضوع ” تکنيک هاي تخليه چربي ” اشاره اي خواهيم داشت .
تکنيک هاي تخليه چربي

مشکل ايمنيي که در روش سنتي ليپوساکشن وجود داشت در روش ليپوماتيک رفع شده است و به علاوه سيستم امنيتي فعال در اين روش محافظت از بافت بدن مانند : رگهاي خوني ، اعصاب و ماهيچه ها را برعهده دارد .
دستگاه ليپوماتيک به يک ميله ي بسيار نازک فلزي مجهز است در اين روش خورد کردن چربي هاي اضافي توسط همين ميله انجام ميگيرد به عبارت ديگر وظيفه ي اين ميله به حرکت در آوردن عناصر و سلول هاي چربي در زير پوست مي باشد . ميله ي متصل شده به دستگاه ليپوماتيک را کانولا مي نامند . جراح براي از بين بردن چربي هاي زير پوست ، نياز به ايجاد يک شکاف بسيار کوچک بر روي پوست دارد . بعد از ايجاد شکاف بر روي پوست از طريق اين شکاف ميله را وارد بدن کرده و سلول هاي چربي را به صورت کاملا فيزيکي و بدون حرارت خورد مي کند . ليپوماتيک براي انجام اين کار از يک دستگاه قدرتمند و هوشمند کمک گرفته که به صورت دائمي تمامي علائم حياتي و موارد لازم براي جراحي را بررسي مي نمايد .
در اين روش هدف ، اغلب كم كردن وزن نخواهد بود بلكه تغيير سايز ، حجم و فرم ميباشد . به طور کلي انجام اين عمل بسيار راحت و بدون عارضه است و نتيجه آن براي فرد بسيار رضايت بخش ميباشد .

حميد رضواني