با طب سنتی به راحتی چاق شوید

امروزه درحالی که چاقی معضل بسیاری از افراد می باشد ، عده ای به دنبال راهی برای درمان لاغری خود هستند. لاغری نیز یکی از مشکلات افراد به حساب می آید. یکی از روش های درمان لاغری استفاده از طب سنتی می باشد.
این روزها دختران و پسران زیادی را می بینیم که برخلاف افراد چاق که به دنبال کاهش وزن هستند، در جست وجوی راهی می گردند تا یک کیلوگرم به وزن شان افزوده شود و به وزن استاندارد خود نزدیک شوند. این گروه از مردم به دلایل مختلفی دچار لاغری می شوند که از میان آنها می توان به رژیم بد غذایی، بی اشتهایی عصبی و اختلال های گوارشی اشاره کرد. آنچه می خوانید دلایلی است که مکتب های درمانی طب سنتی مانع افزایش وزن این گروه می دانند. 

حجم غذا مناسب نیست
یکی ا نکاتی که ممکن است مانع از رسیدن وزن شما به وزن استاندارد شود متناسب نبودن حجم غذا و فعالیت هایی است که شما در طول روز دارید. به باور درمانگران شیوه های طبیعی درمان مردان و زنانی که متناسب با فعالیت ها و برنامه های روزانه شان موادغذایی و خوراکی مصرف نمی کنند نمی توانند وزن شان را به حد استاندارد برسانند. توجه داشته باشید که مقصود از فعالیت روزانه تنها فعالیت های فیزیکی و جسمانی نیست بلکه فعالیت های فکری و ذهنی فرد را نیز در بر می گیرد. ممکن است فردی در طول روز آنچنان تحرکی نداشته باشد و بیشتر ساعات روز را پشت میز بنشیند اما به لحاظ فکری و ذهنی بسیار درگیر و شلوغ باشد. اگر این فرد نیز به میزان کافی غذا و خوراکی مصرف نکند نمی تواند به وزن استاندارد برسد و دچار لاغری می شود.
علت: از دیدگاه درمانگران طب سنتی انرژی ای که بدن برای فعالیت های جسمی و ذهنی صرف می کند از سوخت و ساز مواد غذایی و انرژی ای که از این طریق به دست می آید تامین می شود بنابراین اگر فرد متناسب با فعالیت هایش غذا مصرف نکند انرژی مورد نیازش را از بافت های بدن تامین می کند و این امر موجب لاغری فرد می شود.

سوخت وسازتان مشکل دارد؟
گاهی اختلال در عملکرد دستگاه گوارش به ویژه اختلال در روند سوخت و ساز و متابولیسم بدن عامل لاغری است بنابراین فردی که دچار لاغری است و قصد دارد وزنش را افزایش دهد باید پیش از هر اقدامی از سلامت عملکرد دستگاه گوارش و چگونگی سوخت و ساز بدن مطلع شده تا مصرف مواد غذایی موثر واقع شود.

علت: بروز مشکل در عملکرد دستگاه گوارش یا یکی از اندام هایی که در سوخت و ساز بدن تاثیرگذار است، موجب عدم هضم یا جذب مناسب مواد غذایی و ماده مفید خوراکی ها می شود. در این حالت نه تنها وزن اضافه نمی شود بلکه فرد با کاهش وزن روبه رو می شود.

اعصاب تان ناآرام است
بی اشتهایی عصبی یکی از شایع ترین دلایل بروز لاغری در مردم است که به دلیل کارهای سنگین، پرمسئولیت و پرتنش به وجود می آید. گاهی ممکن است یک خانم خانه دار نیز از این اختلال رنج ببرد و به دلیل تمرکز زیاد بر مشکلات خانوادگی طی روز و حین انجام فعالیت های روزانه اش به این اختلال عصبی مبتلا شود.
علت: درمانگران طب سنتی ناراحتی، اضطراب، غصه، استرس و فشارهای عصبی را از جمله دلایل کاهش اشتها و بروز لاغری در افراد می دانند و معتقدند این تنش ها مانع از جذب و هضم مناسب مواد غذایی مفید و لاغری می شود. بنابراین بهتر است پیش از درمان لاغری از متخصص طب سنتی خود بخواهید برای درمان اختلال های عصبی اقدام کند.
منبع: دکتر سلام 

سلامت و زیبایی