با این ادویه چربی شکم و پهلو را نابود کنید

ادويه هاي لاغرکننده بسياري وجود دارند که برخي براي سوزاندن چربي هاي شکم و پهلو مناسب ترند.در بين اين ادويه ها زيره شهرت جهاني دارد . نظير زيره مي تواند خواص شگفت انگيزي را براي سلامتي داشته باشند.اين بسيار عجيب است که دانه هاي بسيار ريز اين ادويه قادر است کاهش وزن را براي افراد به ارمغان آورد. مطالعات جديد حاکي از آن است که دانه هاي زيره به طور بالقوه قادر است در چربي بدن نفوذ کرده و به روشي مثبت سطح چربي هاي مضر در خون را کاهش دهد. لاغري پهلو و شکم

دانشمندان ايراني از دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي مطالعاتي را بر روي 88 زن که به اضافه وزني مبتلا بودند انجام دادند. آنها اين زنان را به دو گروه با دو رژيم غذايي متفاوت تقسيم کردند.

دسته اول 3 گرم پودر زيره را با 5 گرم ماست مخلوط کرده و به طور روزانه مصرف کردند گروه دوم نيز تنها با مصرف ماست (بدون افزودني) مورد کنترل وزن قرار گرفتند. هر دو گروه مورد مشاوره تغذيه قرار گرفته و مصرف کالري آنها به 500 کالري کاهش يافت.

نتايج نشان داد زناني که مصرف زيره داشتند نسبت به گروه دوم 3 پوند (4/1 کيلوگرم) کاهش وزن داشتند. همچنين اعضاي اين گروه با توجه به زيره مصرفي، 64/14درصد، ميزان چربي سوزي داشتند.

نکته مهم اينجاست که اين گروه کاهش ميزان کلسترول ناشتا، LDL (کلسترول بد) و کاهش تري گليسيريد را نيز تجربه کردند. علاوه بر همه اينها در افراد مصرف کنندگان زيره کاهش ميزان شاخص توده و دور کمر بسيار چشمگير بوده است.

زيره سرشار از آنتي اکسيدان ها و فيتواسترول مي باشد که منشأ گياهي داشته و قادر است با جذب کلسترول مضر در دستگاه گوارش باعث کاهش وزن شود.آزمايشات باليني نشان مي دهد که مصرف غذاهاي غني شده با حداقل 8/0 گرم استرول هاي گياهي و يا استانول مي تواند سطح کلسترولي LDL را کاهش دهد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
خدمات شنوایی سنجی