افزایش وزن با بی خطر ترین روش

این روز ها که بسیاری از افراد به دنبال کاهش وزن هستند ، کسانی نیز در پی راهی برای خلاص شدن از شر لاغری می باشند. بسیاری از افراد برای چاق شدن به قرص های شیمیایی روی می آورند که عوارض جبران ناشدنی را به همراه دارد.
همیشه در مقابل افرادی که تمام فکر و ذکرشان لاغر شدن و کاهش وزن است، افرادی هم هستند که به چاق شدن فکر می کنند و حاضرند هر کاری انجام دهند تا فقط چند کیلویی چاق تر شوند. متاسفانه خیلی ها برای این کارسراغ خوردن هله هوله و غذاهای چرب و چیلی چاق می روند و سراغ خوراکی های طبیعی و مکمل های سالم غذایی که به افزایش وزن کمک می کنند، نمی روند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که احساس می کنید با چند کیلو چاق تر شدن، اندام متناسب تری خواهید داشت و اعتماد به نفس تان بیشتر می شود، بهتر است با شناسایی غذاها و خوراکی های طبیعی و سالم این کار را انجام دهید تا هم به نتیجه دلخواه برسید و هم سلامت بدن تان را به خطر نیندازید.
اگر به شما بگوییم حداقل ۳۰ نوع خوراکی طبیعی وجود دارد که در افزایش وزن موثر هستند، تعجب می کنید؟ در این شماره ۱۰ نوع از این خوراکی ها را به شما معرفی می کنیم و در شماره های آینده سیب سبز هم، با بقیه این مواد آشنا خواهید شد. 

سالمـون
با این ماهی چاق می شوید
اگر روزانه ۲ وعده ماهی سالمون میل کنید، می توانید مطمئن باشید که پروتئین موجود در آن به چاق شدن تان کمک خواهد کرد.

کره بادام زمینی
بمب پروتئین روی نان صبحانه
کره بادام زمینی نرم و نمکی را روی نان بمالید و میل کنید تا ۲۰۰ کیلوکالری سالم، به علاوه مقدار زیادی پروتئین نصیب بدن تان شود. هر ۱۰۰ گرم کره بادام زمینی حاوی ۱۰۰ کیلو کالری انرژی و ۴ گرم پروتئین است. البته این ماده غذایی خوشمزه حاوی فولات، منیزیم، ویتامین E و ویتامین B۳ نیز هست. فقط یادتان باشد انواع طبیعی و بدون مواد افزودنی این خوراک را پیدا کنید.

تخم مرغ کامل
مفید و ارزان
با اینکه قیمت تخم مرغ و تخم دیگر پرندگان نسبت به گوشت ارزان تر است، اما این خوراکی های خوشمزه سرشار از پروتئین، ویتامین های A، D، E و کلسترول خوب است.
منبع: دکتر سلام