از راه طب سوزنی به لاغری برسید

طب سوزني يکي از سنتي ترين طب هاييست که حتي در عصر اکتشاف و تکنولوژي هم کاربرد دارد و همچنان يکه تاز در اکثر بيماري هاست. در عصر ما چيزي که در زيبايي معيار قرار گرفته است، لاغري ميباشد و افرادي هستند که اکثر راه ها را براي رسيدن به لاغري طي کردند ولي به بن بست خوردند. در ادامه ميخواهيم راهي سنتي به شما نشان بدهيم، با ما همراه باشيد شايد از اين راه به لاغري.
زيبايي و تناسب اندام آرزويي است که باتوجه به سبک ناصحيح زندگي امروزي و عادت‌هاي غذايي غلط بسياري از مردم، سخت و دست‌نيافتني جلوه مي‌کند. لاغري پهلو و شکم
ميل و علاقه وافر به کاهش‌ وزن و داشتن وزني متناسب از يک‌سو و نداشتن اهتمام و پشتکار کافي از سوي ديگر باعث مي‌شود افراد زيادي به ساده‌ترين روش که مصرف داروهاي به اصطلاح لاغري است روي آورند، داروهايي که متاسفانه تائيدشده هيچ جا نيستند و عوارض فراواني را مي‌تواند همراه بياورند.
برخي آمارها نشان مي دهد ?? درصد ايراني ها چاق هستند که اين خود يکي از علل آمار بالاي بيماري هاي مزمني مانند فشارخون، ديابت، سکته هاي قلبي و مغزي، اختلالات گوارشي، کمردرد و زانودرد در کشور ماست. چاقي تقسيم بندي هاي مختلفي دارد، اما چاقي برحسب ظاهر افراد و موضع چاقي را مي توان به دو نوع ساده سيب و گلابي شکل تقسيم کرد. در چاقي گلابي، افراد بالاتنه لاغر و باسن و ران هاي چاقي دارند.
در چاقي سيبي شکل مقدار فراواني چربي در قسمت شکم و پهلوها ذخيره مي شود. افراد دچار چاقي سيبي شکل يا چاقي شکمي بيشتر مستعد بيماري هاي قلبي هستند بنابراين درمان در اينجا صرفا براي زيبايي و تناسب اندام نبوده، بلکه بسيار ضروري است. رژيم غذايي صحيح و فعاليت بدني مناسب بهترين درمان هاي چاقي است. وقتي صحبت از رژيم غذايي براي درمان چاقي مي شود خيلي ها تصور مي کنند مقصود غذا نخوردن طولاني مدت يا حذف وعده هاي اصلي غذايي است.
در حالي که اين تصور اشتباه بوده و در واقع اين صحيح و بموقع غذا خوردن است که مي تواند به کاهش وزن بي عارضه و پايدار شما منجر شود. صبحانه بايد کامل باشد، ناهار مقوي، ولي کم حجم تر توصيه مي شود، يک پيشنهاد خوب کاهش قابل توجه وزن کنترل مصرف برنج و سيب زميني است. استفاده کمتر از گوشت و مصرف بيشتر سبزيجات نظير کلم، کاهو، هويج و کدو نيز بسيار مفيد است.
شام بايد سبک و در ساعات ابتدايي شب ميل شود. توصيه اکيد مي شود پس از ساعت هشت شب از صرف شام خودداري کنيد.خواب بموقع و کافي نيز تاثير بسزايي در تناسب اندام و جلوگيري از چاقي دارد. پياده روي، ورزش هاي ايروبيک و ورزش هاي انقباضي شکم نيز تاثير بسزايي در کاهش وزن شما دارد. يکي از شناخته شده ترين و بي عارضه ترين روش هاي درمان چاقي بويژه چاقي هاي موضعي شکم، ران ها و بازو، طب سوزني است.
مطالعات زيادي ثابت کرده طب سوزني با مکانيسم هاي مختلفي مانند افزايش سوخت و ساز کلي بدن، افزايش جريان خون موضع و شل کردن چربي ها، کاهش اشتها بويژه در افرادي که عادت به ريزه خواري در بين وعده هاي غذايي دارند و تنظيم ترشح هورموني مي تواند تاثير قابل توجهي در کاهش وزن و کاهش حجم موضعي داشته باشد. اين نتايج به شرطي حاصل مي شود که طب سوزني از سوي پزشکي حاذق و تائيد شده انجام پذيرد.
همچنين روش امبدينگ (انجام طب سوزني با قراردادن نخ بخيه در نقاط طب سوزني) روشي جايگزين براي کساني است که نمي توانند مراجعه مرتب (هفته اي حداقل سه بار ) براي انجام درمان داشته باشند.
منبع: دکتر سلام 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
خدمات شنوایی سنجی